MITAI APIE SEKSUALINĮ IŠNAUDOJIMĄ 9

MITAS NR. 9 – MYTH No 9

„TIK „SEKSO DARBUOTOJOS“ GALI KALBĖTI APIE PROSTITUCIJĄ, NES TIK JOS ŽINO TIESĄ“

Ar tik smurtą šeimoje patiriančios moterys gali kalbėti apie patiriamą prievartą? Smurtas artimoje aplinkoje yra laikomas struktūrine smurto prieš moteris forma, nes jis daro poveikį mums visiems – vyrams ir moteris – ir atspindi visuomenės normas bei vertybes. Prostitucija taip pat daro poveikį: ji diegia normas ir vertybes jaunimui, žiniasklaida ir kultūros industrija ją paverčia kasdiene ar net pagražina. Todėl netenka stebėtis, kad įžeidimas „kekšė“ yra taip plačiai paplitęs! Tačiau be kelių žiniasklaidos išviešintų „sekso darbuotojų“ yra daugybė iš prostitucijos išsilaisvinusių asmenų, kurie labai retai kalba viešai dėl patirtos traumos. O milijonai prostitucijoje vis dar įkalintų žmonių yra nematomi. Atėjo laikas išklausyti juos.

“ONLY “SEX WORKERS” SHOULD TALK ABOUT PROSTITUTION, BECAUSE THEY KNOW BEST.”

Should only women who have been victim of domestic violence be entitled to denounce intimate partner violence? Domestic violence is recognised as a structural form of violence against women, that affects us all, women and men, because it is about societal values. Prostitution also affects us all: it conveys norms and representations to young people, it is trivialised and even glamorised by the media and the culture industry. No wonder the insult ‘whore’ is so widespread! Moreover, for every mediatised “sex worker”, there are many survivors of prostitution, who very rarely speak out, because of the trauma linked to their experience. And millions of persons still in prostitution, who are invisible. It is time to listen to them.


18 prostitucijos mitų – tai kampanijos „Telkimės už Lietuvą be prostitucijos“ dalis, daugiau apie jos tikslus skaitykite mūsų spaudos pranešime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.