Keletas minčių apie savanorystę:

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA|Savanorė JOVITA:

Savanoriauti pradėjau prieš septynerius metus ieškodama prasmingos laisvalaikio veiklos. Ar radau tai, ko ieškojau? Daugiau nei galėjau tikėtis. Sutikau daug puikių žmonių. Leidausi į savęs pažinimo kelią. Kai kurie atradimai buvo gana skausmingi: pasirodo, esu netolerantiška kitokioms nuostatoms bei patirtims, stengiuosi išvengti sunkių jausmų. Ten, kur galvojau esanti stipri ir ryžtinga, buvau tiesiog akla ir kurčia kito žmogaus ir savo širdgėlai. Teko daug ką iš naujo apmąstyti…

Savanoriška veikla Pagalbos moterims linijoje man pirmiausia yra pažinimas – tiek kitų, tiek savęs pačios, mokymasis tolerancijos bei pakantumo, priėmimas savęs ir kitų tokių, kokie esame. Esu laiminga, kad vis dar einu šiuo atradimų keliu.

Mokymosi metu ir dirbdama linijoje, taip pat dalyvaudama Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro savanoriams organizuotose terapijose, ne tik įgijau žinių, bet jaučiuosi patobulėjusi kaip asmenybė. Labiau pažinau save, savo vidinį pasaulį, išmokau išklausyti, atpažinti savo ir kitų jausmus, išmokau priimti kitus žmones, prasiplėtė mano tolerancijos ribos. Tai padeda bendraujant tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, suteikia ramybės, pasitenkinimo savimi jausmą. Moters paramą moteriai suvokiu kaip bendrystę, draugystę, seserystę. Tai atradau savanoriaudama PML, bendraudama su kitomis centro savanorėmis. Man norisi šiuo gėriu dalintis. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi galėdama skirti dalį savo laiko prasmingai Pagalbos moterims linijos veiklai.

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA | Savanorė ELYTĖ:

…nežinau kaip bus vėliau, bet dabar man jos reikia… nuoširdžiai laukiu budėjimo, nors jau žinau kas ir kaip gali būti… Ateidama čia, greičiausiai tikėjausi sulaukti patvirtinimo, kad nesu pati nelaimingiausia moteris, kad ne aš viena, kuriai sunku ir kartais nepasiseka,… kad yra moterų, kurioms gerokai kebliau ir sunkiau susiklostė gyvenimas, ir su savo godom tikrai nereikia verkšlenti. Dabar jaučiu, kad gaunu gerokai daugiau – yra žmonės, kuriuos aš galiu išklausyti, pastiprinti, paguosti… yra žmonės kurie pasako nuoširdų “ačiū” už tai, kad padarei tiek nedaug – leidai jiems tiesiog kalbėti…išsikalbėti, išsisakyti…

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA | Savanorė AURELIJA:

Linijoje savanoriauju penkerius metus.Čia įgijau vertingų žinių ir patirčių. Labiau pažįstu žmones, o svarbiausia – atsigręžiau į save! Supratau, kad kiekvienas išgyvena savo individualius brandos etapus, savas pamokas, kurios skatina augti ir tobulėti. Savanorystė – tai ir kolegės, bendramintės, – įkvepiančios, kūrybingos, energingos. Tai moterys, kurios dalinasi, stiprina, pasitiki. Tai taip pat džiaugsmas, kai įveiki sunkumus, kai pavyksta. Savanorystė man – prasminga veikla ir patirtis.

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA | Savanorė RŪTA:

Man savanorystė moterų linijoje yra būdas realizuoti savo neįgyvendintą svajonę tapti psichologe. Čia aš gaunu grįžtamąjį ryšį apie save, tiek kaip asmenybę, tiek kaip konsultantę iš moterų, su kuriomis bendrauju, kurios dalinasi savo sunkumais ir problemomis. Čia aš gaunu progą bent šiek tiek prisidėti prie Lietuvos moterų savigarbos bei saviraiškos skatinimo bei brandinimo, prie mažų žingsnelių žengimo laimingesnio gyvenimo link. Žinojimas, kad kažkam bent šiek tiek pagerėjo, arba kad moteris yra kelio iš aklavietės paieškose- man yra didžiausias mano darbo įvertinimas.

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA | Savanorė DANGUOLĖ:

Man savanorystė duoda pasitikėjimą savimi, atrandu save naujai ir visu tuo pasidalinu su kitais.
Savanorystė ,,Pagalbos moterims linijoje” man svarbi tuo, kad emociškai padėdama, palaikydama kitas moteris, spręsdama savas problemas, lengviau ir paprasčiau viską vertinu ir gyvenimas nuo to tik gražėja.

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA | Savanorė JURGITA:

“Pagalbos moterims” linijoje per santykį su pagalbos ieškančiais galiu geriau pažinti save. Padėdama kitiems jaučiu, kad tai prasminga, o gaunamas atgalinis ryšys mane praturtina ir skatina tobulėti.

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA | Savanorė RAMUTĖ:

Paprasčiausiai gera pasijusti, kažkuo reikalinga kitam žmogui. kai jauti, kad aname laido gale žmogus nusišypso ir man pasidaro geriau.